Немає нічого кращого підготовки до риболовлі, коли довго залагоджуєш в маленькі коробочки різні гачки, застібки, коли їдеш на водойму, думаєш про майбутню ловлю, готуєш підгодовування, закидаєш снасть, і ... .. не клює! Що за невезуха? Чому риба не клює ?! Адже все ж зроблено правильно .... Що робити?

Це питання довгий час хвилює всіх рибалок. Природно, що однозначної відповіді немає. Є багато причин, здатних затьмарити ваш відпочинок. Звичайно, малодосвідчений рибалка, який нічого не піймав, завжди буде посилатися на погоду, тиск, фази місяця і т.п., але ми поговоримо про ту ситуацію, коли риба дійсно відмовляється клювати звичним чином.

Краще клювання спостерігається в стійку погоду. У теплій воді риба перетравлює їжу швидше, тому годуватися буде активніше (Але тут є одна поправка: при дуже високій температурі води риба знаходиться в стані напівнепритомності, що погано позначається на клюванні).

У сонячний ясний день риба намагається триматися на глибині, і лише молодняк виходить до самого берега на мілину, де вода досить прогрілася.

Несильний дощ може посилити активність риби. Верхні шари насичуються киснем, крім того, в воду змиваються різні харчові частинки.

Вітер може ускладнити саму ловлю, проте часто він виручає з клюванням. Вітер насичує верхні шари води киснем. Бризи і хвилі перешкоджають прямому проникненню сонячних променів - риба менш насторожується і може вийти на мілині. Тиск грає головну роль у зміні активності риби. Кращий час для риболовлі - це напередодні шторму або перед настанням холодного атмосферного фронту, коли стовпчик барометра різко падає.

Прозорість води також впливає на поведінку риби: в чистій воді риба поводиться обережніше і намагається триматися глибше. Однак і сильно каламутна вода не є добре: рибі важко побачити свою їжу.

Оптимальна температура води для різних риб різна. Як правило, більш теплолюбна мирна риба шукає те місце, де їй найкомфортніше знаходитися, там вона поводиться активно і годується з великим задоволенням. Різкі зміни рівня води у водоймі погано впливають на клювання риби. При повільному піднятті або опусканні рівня води риба може зберігати свою звичну активність і активно харчуватися. Течія допомагає рибі - вона змиває в водойму корм, намиває піщані коси, де риба любить триматися.